DS7-342S100N0-N
Soft Starter (60 HP, 100 Amps)
Representative Image Shown
Eaton
$1,318.68
$4,533.92
Product Condition: New
- SKU:
- DS7-342S100N0-N
- Weight:
- 2.00 LBS
- Minimum Purchase:
- 1 unit
- Maximum Purchase:
- 10000 units
- Series:
- DS7
- Amperage:
- 100 Amps
Specifications
| Series | DS7 |
|---|---|
| Input Voltage (Uin) | 380-480 VAC |
| Horsepower | 60 HP |
| Amperage | 100 Amps |
| Frequency (f) | 50/60 Hz |
| Height | 260 mm / 10.2 in |
| Width | 160 mm / 6.3 in |
| Depth | 220 mm / 8.7 in |