DS7-34DSX004N0-D
Soft Starter (2 HP, 4 Amps)
Representative Image Shown
Eaton
$780.07
$954.72
Product Condition: New
- SKU:
- DS7-34DSX004N0-D
- Weight:
- 2.00 LBS
- Minimum Purchase:
- 1 unit
- Series:
- DS7
- Amperage:
- 4 Amps
Specifications
| Series | DS7 |
|---|---|
| Input Voltage (Uin) | 380-480 VAC |
| Horsepower | 2 HP |
| Amperage | 4 Amps |
| Frequency (f) | 50/60 Hz |
| Height | 180 mm / 7.1 in |
| Width | 90 mm / 3.5 in |
| Depth | 130 mm / 5.1 in |