DS7-342SX081N0-N
Soft Starter (50 HP, 81 Amps)
Representative Image Shown
Eaton
$2,086.24
$2,553.31
Product Condition: New
- SKU:
- DS7-342SX081N0-N
- Weight:
- 2.00 LBS
- Minimum Purchase:
- 1 unit
- Maximum Purchase:
- 10000 units
- Series:
- DS7
- Amperage:
- 81 Amps
Specifications
| Series | DS7 |
|---|---|
| Input Voltage (Uin) | 380-480 VAC |
| Horsepower | 50 HP |
| Amperage | 81 Amps |
| Frequency (f) | 50/60 Hz |
| Height | 220 mm / 8.7 in |
| Width | 120 mm / 4.7 in |
| Depth | 200 mm / 7.9 in |