DS7-340SX135N0-N
Soft Starter (75 HP, 135 Amps)
Representative Image Shown
Eaton
$2,655.09
$3,249.51
Product Condition: New
- SKU:
- DS7-340SX135N0-N
- Weight:
- 2.00 LBS
- Minimum Purchase:
- 1 unit
- Maximum Purchase:
- 10000 units
- Series:
- DS7
- Amperage:
- 135 Amps
Specifications
| Series | DS7 |
|---|---|
| Input Voltage (Uin) | 200-480 VAC |
| Horsepower | 75 HP |
| Amperage | 135 Amps |
| Frequency (f) | 50/60 Hz |
| Height | 300 mm / 11.8 in |
| Width | 200 mm / 7.9 in |
| Depth | 260 mm / 10.2 in |