GPH2050PC2001
Soft Starter (50 HP, 130 Amps, 230V AC)
Representative Image Shown
Weg
$6,478.69
$8,755.00
Product Condition: New
- SKU:
- GPH2050PC2001
- Weight:
- 280.00 LBS
- Minimum Purchase:
- 1 unit
- Series:
- GPH2
- Amperage:
- 130 Amps
- Voltage (AC):
- 200 - 240V AC
Specifications
| Series | GPH2 |
|---|---|
| Input Voltage (Uin) | 200-240 VAC |
| Horsepower | 50 HP |
| Amperage | 130 Amps |
| Frequency (f) | 50/60 Hz |
| Bypass Type | AC3 |
| Height | 1000 mm / 39.4 in |
| Width | 600 mm / 23.6 in |
| Depth | 350 mm / 13.8 in |