GPH2030PC4001
Soft Starter (30 HP, 45 Amps, 460V AC)
Representative Image Shown
Weg
$3,966.39
$5,360.00
Product Condition: New
- SKU:
- GPH2030PC4001
- Weight:
- 150.00 LBS
- Minimum Purchase:
- 1 unit
- Series:
- GPH2
- Amperage:
- 45 Amps
- Voltage (AC):
- 460 - 480V AC
Specifications
| Series | GPH2 |
|---|---|
| Input Voltage (Uin) | 460-480 VAC |
| Horsepower | 30 HP |
| Amperage | 45 Amps |
| Frequency (f) | 50/60 Hz |
| Bypass Type | AC3 |
| Height | 914 mm / 36.0 in |
| Width | 610 mm / 24.0 in |
| Depth | 610 mm / 24.0 in |