GPH2025PC2001
Soft Starter (25 HP, 61 Amps, 230V AC)
Representative Image Shown
Weg
$3,957.68
$5,907.00
Product Condition: New
- SKU:
- GPH2025PC2001
- Weight:
- 150.00 LBS
- Minimum Purchase:
- 1 unit
- Series:
- GPH2
- Amperage:
- 61 Amps
- Voltage (AC):
- 200 - 240V AC
Specifications
| Series | GPH2 |
|---|---|
| Input Voltage (Uin) | 200-240 VAC |
| Horsepower | 25 HP |
| Amperage | 61 Amps |
| Frequency (f) | 50/60 Hz |
| Bypass Type | AC3 |
| Height | 914 mm / 36.0 in |
| Width | 610 mm / 24.0 in |
| Depth | 610 mm / 24.0 in |