GPH2015PC2001
Soft Starter (15 HP, 45 Amps, 230V AC)
Representative Image Shown
Weg
$3,591.19
$5,360.00
Product Condition: New
- SKU:
- GPH2015PC2001
- Weight:
- 150.00 LBS
- Minimum Purchase:
- 1 unit
- Series:
- GPH2
- Amperage:
- 45 Amps
- Voltage (AC):
- 200 - 240V AC
Specifications
| Series | GPH2 |
|---|---|
| Input Voltage (Uin) | 200-240 VAC |
| Horsepower | 15 HP |
| Amperage | 45 Amps |
| Frequency (f) | 50/60 Hz |
| Bypass Type | AC3 |
| Height | 200 mm / 7.9 in |
| Width | 145 mm / 5.7 in |
| Depth | 160 mm / 6.3 in |