GPH2015PC2001
Soft Starter (15 HP, 45 Amps, 230V AC)
Representative Image Shown
Product Condition: New
SKU:
GPH2015PC2001
Weight:
150.00 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Series:
GPH2
Amperage:
45 Amps
Voltage (AC):
200 - 240V AC
Specifications
Series GPH2
Input Voltage (Uin) 200-240 VAC
Horsepower 15 HP
Amperage 45 Amps
Frequency (f) 50/60 Hz
Bypass Type AC3
Height 200 mm / 7.9 in
Width 145 mm / 5.7 in
Depth 160 mm / 6.3 in