DS7-340SX200N0-L
Soft Starter (125 HP, 200 Amps)
Representative Image Shown
Eaton
$3,549.20
$4,343.79
Product Condition: New
- SKU:
- DS7-340SX200N0-L
- Weight:
- 2.00 LBS
- Minimum Purchase:
- 1 unit
- Maximum Purchase:
- 10000 units
- Series:
- DS7
- Amperage:
- 200 Amps
Specifications
| Series | DS7 |
|---|---|
| Input Voltage (Uin) | 200-480 VAC |
| Horsepower | 150 HP |
| Amperage | 200 Amps |
| Frequency (f) | 50/60 Hz |
| Height | 380 mm / 15.0 in |
| Width | 260 mm / 10.2 in |
| Depth | 340 mm / 13.4 in |