GPH2010PC2001
Soft Starter (10 HP, 30 Amps, 230V AC)
Representative Image Shown
Product Condition: New
SKU:
GPH2010PC2001
Weight:
140.00 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Series:
GPH2
Amperage:
30 Amps
Voltage (AC):
200 - 240V AC
Specifications
Series GPH2
Input Voltage (Uin) 200-240 VAC
Horsepower 10 HP
Amperage 30 Amps
Frequency (f) 50/60 Hz
Bypass Type AC3
Height 200 mm / 7.9 in
Width 145 mm / 5.7 in
Depth 160 mm / 6.3 in