Specifications - Eaton 260C005H51
| Product Name | Eaton MVS/WLI medium voltage metal-enclosed load interrupter aftermarket fin bus support |
|---|---|
| Catalog Number | 260C005H51 |
| UPC | 786689369651 |
| Product Length/Depth | 20 in |
| Product Height | 6 in |
| Product Width | 6 in |
| Product Weight | 2 lb |
| Compliances | RoHS conform CE Marked |
| Phase | Three-phase |
| Application | MVS/WLI medium voltage metal-enclosed load interrupter aftermarket |